niedziela, 19 maja 2024
Imieniny: Iwony, Piotra i Mikołaja

Powiat Brzeziński nawiązuje współpracę ekonominiczą i kulturową z Rejonem Maniewicze

11-09-2015

21 sierpnia 2015 r. Starosta Brzeziński Edmund Kotecki podpisał umowę o nawiązaniu współpracy między Powiatem Brzezińskim a Rejonem Maniewicze (Ukraina, Obwód Wołyński). Podpisana umowa zakłada współpracę ekonomiczną i kulturową między partnerami.

Przewodnicząca Rady Rejonu Maniewicze Ludmila Weremchuk zaprosiła gości z Polski, wśród których obecna była m.in. Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, na cmentarz Polskich Legionistów, którzy polegli na Wołyniu w latach 1915 – 1916.  Po 100 latach w miejscu wiecznego spoczynku anonimowych polskich legionistów wmurowano pamiątkową tablicę. Mogiłami na ukraińskim cmentarzu opiekują się m.in. harcerze z Hufca ZHP w Brzezinach.