wtorek, 23 kwietnia 2024
Imieniny: Ilony, Jerzego i Wojciecha

Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego

16-12-2019

11 grudnia 2019 roku w Brzezinach odbyło się trzecie w tej kadencji, posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, którego gospodarzem była Starosta Brzeziński, Renata Kobiera. Podczas posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, rozmawiano m.in. o zmianie przepisów ustawy o przyjmowaniu repatriantów, ułatwieniu pracy lekarzy zza wschodniej granicy oraz nowelizacji tzw. ustawy odległościowej. Nie zabrakło także stałych punktów posiedzeń, czyli dyskusji o problemach w oświacie oraz służbie zdrowia. Gość konwentu Prof. Jan Krakowiak w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację jaka aktualnie panuje w powiatowych szpitalach. Wskazał również na zagrożenie jakie mogą nastąpić w najbliższych latach w powiatowej służbie zdrowia. Podczas Konwentu Pan Marcin Baranowski Starosta Opoczyński Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego wręczył odznaczenia BENE MERITAUS POWIATOM dla wyróżnionych za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój powiatów, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich. Odznaczenie otrzymali: Stanisław Cubała - Starosta Piotrkowski I,II,III,IV i V kadencji, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego V kadencji, Cezary Dzierżek - Starosta Łowicki I i II kadencji, Członek Zarządu ZPP I i II kadencji, Członek Komitetu Założycielskiego ZPP, Cezary Gabryjączyk - Starosta Łaski III i IV kadencji, Członek Zarządu ZPP IV kadencji , Wiesław Garstka - Starosta Kutnowski I kadencji, Członek Zarządu ZPP I kadencji, Edmund Kotecki - Starosta Brzeziński II,III,IV i V kadencji, Członek Zarządu ZPP V kadencji, Mieczysław Łuczak - Starosta Wieluński I i II kadencji, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego II kadencji, Andrzej Opala - Starosta Łódzki Wschodni II,V,VI kadencji, Członek Komisji Rewizyjnej ZPP V i VI kadencji , Andrzej Szymanek - Starosta Wieruszowski II,III, IV,V i VI kadencji, Wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej ZPP V i VI kadencji, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego III i IV kadencji. Na zakończenie spotkania starostowie pojechali do Rogowa, gdzie oglądali nowoczesne Gminne Przedszkole. Szczegóły dotyczące budowy przedstawił Wójt Gminy Rogów, Daniel Kołada.

Zdjęcia dostępne TUTAJ