piątek, 29 marca 2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny i Zenona

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na boisku Szkoły Podstawowej w Gałkówku Kolonii

28-10-2019

W dniu  28 października 2019 r. odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na boisku Szkoły Podstawowej w Gałkówku  Kolonii.  Strażacy z jednostek OSP Jordanów i Helenów pokazali uczniom oraz nauczycielom szkoły, pracownikom Starostwa Powiatowego w Brzezinach oraz sołtysom okolicznych miejscowości jak pomóc ofiarom wypadków drogowych. Ochotnicy najpierw sprawnie pocięli uszkodzony samochód następnie wydobyli poszkodowanego, ocenili jego stan a potem dokonywali innych czynności przywracających akcję serca. Przewodnikiem dla zebranych w materii udzielania pierwszej pomocy był Komendant OSP Jordanów - druh Krystian Wojtyś.  Prezes OSP Helenów Jarosław Pawłowicz zaprezentował zebranym najnowszy defibrylator szkoleniowy, który po kolei prowadzi osobę udzielającą pierwszej pomocy przedmedycznej  przez wszystkie czynności przywracania funkcji życiowych za pomocą tegoż urządzenia.  Na zakończenie odbył się także pokaz resuscytacji krążeniowo - oddechowej na specjalnych fantomach do ćwiczeń. Dzieci mogły spróbować swoich sił dokonując 30 uciśnięć klatki piersiowej. Pokaz został zorganizowany w ramach projektu "Czuję się bezpieczniej na drogach powiatu brzezińskiego" współfinansowanego przy udziale środków z budżetu państwa w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań  "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Zdjęcia dostępne TUTAJ