piątek, 29 marca 2024

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 2022

22-04-2022
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Tak, też dziś tj. 13 kwietnia 2022 r. Władze Powiatu Brzezińskiego: Starosta Brzeziński Renata Kobiera, Wicestarosta Ryszard Śliwkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bogdański oraz członek Zarządu Krzysztof Kotynia wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Dariuszem Guzkiem i z-cą Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Wojciechem Świerczem upamiętnili ten dzień. Uczestnicząc w porannej we Mszy Świętej w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej, którą odprawił Proboszcz Parafii Św. Franciszka z Asyżu o. Benedykt Kordula. Uczestnicy Obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Pomnikach Pamięci. Natomiast w dniu 12 kwietnia br. upamiętniające wydarzenia z roku 1943 w ZSP w Brzezinach odbył się Koncert Patriotyczny w wykonaniu Norberta Smoły Smolińskiego wokalisty Zespołu Contra Mundum. Po Koncercie Wokalista wraz z Starostą Brzezińskim zapalili znicz przy Pomniku Pamięci. Koncert głównie skierowany był do młodzieży Szkół Ponadpodstawowej z terenu Powiatu Brzezińskiego. Z racji tego wydarzenia Dyrektor dr hab. Dariusz Rogut z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi dla uczestników ufundował nagrody.