poniedziałek, 13 maja 2024
Imieniny: Agnieszki i Magdaleny

Mieszkańcy Powiatu Brzezińskiego WIDOCZNI NA DRODZE DZIĘKI ODBLASKOM

07-11-2016
20 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Policjanci KP Policji w Brzezinach już po raz kolejny podejmują akcję na rzecz podniesienia poziomu bezpieczeństwa pieszych poprzez działania informacyjne, podczas których rozdają odblaski.
Po raz kolejny także Starosta Brzeziński przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Brzezinach zakupione z własnych środków kamizelki odblaskowe oraz – nowość – torby na zakupy również z elementami odblaskowymi.
Warto dodać, że piesi poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązani są do noszenia odblasków umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości do 500 złotych.
Kamizelki i torby za pośrednictwem brzezińskich policjantów podczas wieczornej mszy świętej 4 listopada w kościele w Jeżowie trafiły do dużych i małych. Będą rozdawane w różnych miejscach mieszkańcom powiatu przez cały miesiąc do wyczerpania zapasów.
O akcji w jeżowskim kościele przeczytać można w osobnym artykule http://www.brzeziny.policja.gov.pl/?serwis=ebr&dzial=informacje&id=7145

Zdjęcia w GALERII