czwartek, 28 marca 2024
Imieniny: Aleksandra, Renaty i Joanny

IV Konferencja Profilaktyczna pt. „Zdrowie Publiczne, a zagrożenia XXI w.”

22-10-2019

W dniu 16 października 2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny odbyła się IV Konferencja Profilaktyczna pt. „Zdrowie Publiczne, a zagrożenia XXI w.” z okazji 100-lecia służb sanitarnych w Polsce. Konferencję objęto honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzezińskiego, Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Burmistrza Miasta Brzeziny. Uroczystość rozpoczął wykład inauguracyjny Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzezinach Pani Barbary Kosmy. Przed rozpoczęciem części merytorycznej goście wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów oraz absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach oraz Pieśni Adama z operetki „Ptasznik z Tyrolu” Karola Zellera i „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Pana Janusza Nowańskiego. Podczas konferencji wygłoszono wykłady na temat składu płynów do e-papierosów oraz produktów ich rozkładu w czasie aplikacji, szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej metody zapobiegania chorobom, wpływu zanieczyszczeń powietrza na stan naszego zdrowia oraz zagrożeń zdrowotnych związanych z nową generacją dopalaczy. Ponadto podczas konferencji można było obejrzeć wystawę „100 lat służb sanitarnych w Polsce”, walizkę edukacyjną z atrapami narkotyków i dopalaczy przygotowaną przez Komendę Powiatową Policji w Brzezinach oraz zapoznać się z książkami tematycznie związanymiz konferencją, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach.

Zdjęcia dostępne TUTAJ