sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszki, Amelii i Szymona

INFORMACJA STAROSTY BRZEZIŃSKIEGO - wyciek na zbiorniku wodnym w Rogowie

29-06-2020

W dniu 27 czerwca 2020 roku Starostwo Powiatowe w Brzezinach zostało powiadomione o pojawieniu się na zbiorniku wodnym w Rogowie plamy substancji ropopochodnej.  W związku ze zdarzeniem na miejscu czynności prowadzone były m.in. przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej z województwa łódzkiego, jednostki OSP z terenu powiatu brzezińskiego, Policję, przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak też firmę PERN. W dniu 28 czerwca 2020 roku odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięli przedstawiciele samorządów, służb oraz innych podmiotów. Z informacji, przekazanych przez firmę PERN wynika, że doszło do wycieku z rurociągu na skutek działań nieuprawnionych osób. Czynności w tym zakresie prowadzone będą przez Policję. Na miejscu zdarzenia kontynuowane są czynności, zmierzające do usunięcia substancji, która wydostała się z rurociągu.