piątek, 26 kwietnia 2024
Imieniny: Marii, Marzeny i Ryszarda

I Zjazd Rodzin i Przyjaciół Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie

12-07-2019

„Rodzina to nie przeszłość, nie można o niej nie myśleć. Człowiek ma ją w sercu, dokądkolwiek idzie…..”, pod takim hasłem w dniu 6 czerwca 2019r. odbył się I Zjazd Rodzin i Przyjaciół Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie. Organizatorami wydarzenia byli Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie oraz Starostwo Powiatowe w Brzezinach. Uroczystości rozpoczęła się Mszą Św. w intencji mieszkanek DPS i ich rodzin, którą odprawili ks. Proboszcz Krzysztof Nalepa z parafii Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeżowie oraz ks. Proboszcz Jarosław Pater z parafii Najświętszego Serca Jezusowego i św. Małgorzaty Marii Alacoque w Łodzi. Następnie ks. Jarosław Peter wygłosił referat na temat rodziny i jej roli w życiu każdego człowieka. Aldona Świderek Dyrektor DPS w Dąbrowie wraz z kierownikiem Witoldem Wiśniewskim przedstawili zakres działalności i warunków DPS, jego sukcesy i dalsze plany na przyszłość. Przedstawicielka Rady Mieszkanek DPS w Dąbrowie, mówiła o domu pełnym wzajemnej życzliwości, szacunku oraz o ogromnym wsparciu ze strony personelu medycznego jak i wszystkich pracowników DPS w Dąbrowie. Uczestnicy uroczystości wspólnie odśpiewali „Hymn Domu”. Najważniejszym punktem wydarzenia było otwarcie HIPOTERAPII. Zorganizowana została aukcja prac plastycznych, wykonanych przez mieszkanki domu której dochód w całości został przeznaczony na kolejną inwestycję „w ludzi” – dogoterapię . Mieszkanki domu mają niesamowity talent aktorski, który mogły zaprezentować w spektaklu teatralnym „O dwóch takich co ukradli księżyc czyli …. Każdy kij ma dwa końce”. Biesiada rodzinna to radość i zabawa, której towarzyszyły gry i zabawy, przejażdżki bryczką, ognisko, taniec i śpiew, w tle słychać było folkowy zespół „ Góralska Hora” oraz zespół „Iskra”. Na ręce Aldony Świderek Dyrektor DPS w Dąbrowie płynęły serdeczne życzenia i podziękowania za pracę i trud na rzecz placówki oraz ogromne serce.

Zdjęcia dostępne TUTAJ