piątek, 17 maja 2024

Festyn Barwy Regionu 26 sierpnia 2023

21-07-2023

Festyn Barwy Regionu - Podbijając serca kulturą ludową łódzkiego

Z ogromną radością zapraszamy na Festyn Barwy Regionu, niepowtarzalne wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w sercu ziemi brzezińskiej. Celem tego festynu jest popularyzacja bogatej i barwnej regionalnej kultury ludowej z obszaru województwa łódzkiego wśród jego mieszkańców.

Na festynie zgromadzeni będą twórcy ludowi, ludzie o wielkich sercach, którzy od pokoleń przekazują swoje niezwykłe umiejętności artystyczne. Będą mieli szansę wziąć udział w konkursie, prezentując swoje prace i wspaniałe wytwory ducha, które utrwaliły się na przestrzeni lat w tradycji tego regionu.

Jednym z kluczowych celów Festynu Barwy Regionów jest przekazanie wartości, jakie niosą ze sobą tradycje ludowe, młodszym pokoleniom. Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu, młodzi ludzie będą mieli szansę poznać i docenić dziedzictwo swoich przodków, bogactwo kulturowe i tożsamość regionu łódzkiego.

Promocja twórczości zespołów i solistów ludowych z regionu jest kolejnym elementem Festynu Barw Regionu. To doskonała okazja dla artystów, aby zaprezentować swoje umiejętności i talent, a także zdobyć uznanie publiczności i ekspertów w dziedzinie kultury ludowej.

Dodatkowo, na festynie będzie także promowana unikatowa i smakowita oferta produktów regionalnych. Będzie to doskonała okazja, aby poznać i delektować się wyjątkowymi specjałami z tego malowniczego zakątka Polski.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury ludowej oraz tych, którzy chcą poznać piękno i bogactwo tradycji regionu łódzkiego. To spotkanie, które z pewnością wzbogaci serca i umysły wszystkich uczestników!

Termin: 26 sierpnia 2023 r. godz. 12.00 Amfiteatr przy par. św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach ul. Reformacka 1

Zachęcamy do udziału w konkursie odbywającym się w trakcie trwania festynu (w załączeniu regulamin wraz z niezbędną dokumentacją w celu dokoniania zgłoszenia)