piątek, 26 kwietnia 2024

Dzień Dziecka połączony z Piknikiem Województwa Łódzkiego 1 czerwca 2022

08-06-2022

Dzień Dziecka połączony z Piknikiem Województwa Łódzkiego

Tegoroczny Dzień Dziecka w Powiecie Brzezińskim tradycyjne obchodzony był 1 czerwca i został połączony z Piknikiem Województwa Łódzkiego.  Organizatorem tego wydarzenia był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber natomiast Starosta Brzeziński Renata Kobiera oraz Proboszcz Parafii Św. Franciszka z Asyżu Benedykt Kordula użyczyli terenu na zorganizowanie w/w wydarzenia.  Atrakcji dla najmłodszych nie brakowało począwszy od występów lokalnych artystów, różnego rodzaju zabaw i gier dla dzieci, pokazów służb mundurowych, wystawców, a skończywszy na kulinarnym konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich na najlepsze danie regionalne. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich  z Dąbrowy – Tradycyjne gospodynie – Panie otrzymały główną nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Łódzkiego Piotra Adamczyka i Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Janusza Cieślaka. Wszystkie gry i zabawy oraz poczęstunek dla uczestników był bezpłatny. Gwiazda wieczoru PLAYBoys wesoło  zabawiał zgromadzonych miłośników muzyki disco polo.

Podczas Pikniku Województwa Łódzkiego, już po raz kolejny w Powiecie Brzezińskim, tym razem przez Wójta Rogowa Daniela Koładę, została zorganizowana Konferencja  „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Na konferencji spotkali się samorządowcy, mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, aby porozmawiać o środkach, które Władze Urzędu Marszałkowskiego mają do rozdysponowania, o programach, z których można pozyskać pieniądze. W tym roku spotkanie było szczególnie ważne, ponieważ kończy jedną perspektywę unijną, a zaczynamy kolejną.

Druga sprawa, o której rozmawiali samorządowcy, to pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Marszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk szczególnie serdecznie podziękował mieszkańcom Powiatu Brzezińskiego za pomoc, że dają dach nad głową naprawdę wielu osobom – w przeliczeniu na 1000 mieszkańców powiat jest jednym z liderów w Polsce w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy. Spotkanie w Rogowie było również okazją do wręczenia czeków na przyznane dotacje między innymi na remonty zabytków oraz środków z budżetu obywatelskiego.  W Pikniku Województwa Łódzkiego uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Włodzimierz Tomaszewski oraz Radna Sejmiku Województwa  Łódzkiego Pani Ewa Wendrowska.