niedziela, 05 maja 2024
Imieniny: Ireny, Ireneusza i Waldemara

Dożynki Gminno-Powiatowe - Rogów 2015

17-09-2015

13 września 2015 r. powiat brzeziński świętował czas zakończenia tegorocznych zbiorów. Święto plonów zorganizowano w Rogowie. Dożynki – Gminno Powiatowe rozpoczęły się od mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. WNMP w Rogowie, która poprzedzona była uroczystym wejściem do świątyni korowodu dożynkowego na czele ze starostami dożynek (Krystynę Potyrańską i Grzegorza Sobkiewicza).

Korowód dożynkowy przemaszerował paradnie do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie, gdzie zgromadzonych ze sceny powitali gospodarze – Starosta Powiatu Brzezińskiego Edmund Kotecki i Wójt Gminy Rogów Daniel Kołada.

Swoją obecnością na dożynkach gminno – powiatowych zaszczycili:
1. Grzegorz Wasilewski (reprezentujący Dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie Pana Janusza Falkowskiego)
2. Elżbieta Królikowska – Kińska – Poseł na Sejm
3. Eugeniusz Supera – Przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej
4. Joanna Kopcińska – Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego
5. Piotr Adamczyk – Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego
6. Aleksander Ziemiańczyk – Reprezentujący Ruch Pawła Kukiza
7. Waldemar Buda – Radny Rady Miejskiej w Łodzi reprezentujący Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego.
O oprawę artystyczną zadbały lokalne zespoły i grupy artystyczne dzieci i młodzieży.

Wszystkim za trud włożony we współorganizację oraz obecność w tym ważnym dniu serdecznie dziękujemy.