czwartek, 28 marca 2024
Imieniny: Aleksandra, Renaty i Joanny

BIAŁO-CZERWONA GRA MIEJSKA POWIATU BRZEZIŃSKIEGO

10-05-2018

2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się pierwsza Biało-Czerwona Gra Miejska Powiatu Brzezińskiego. Do udziału w niej przystąpiło 15 drużyn harcerskich i rodzinnych.  W każdym  z nich uczestnicy musieli zaliczyć po 3 zadania (pytania) z nowożytnej historii Polski oraz po 2 zadania najczęściej związane z żołnierską sprawnością bojową. W przygotowanie gry zaangażowało sie 6 organizacji. Na trasie gry były 4 punkty: boisko Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach, plac przy kościele  św. Anny, plac Szkoły Podstawowej nr 1, Muzeum Regionalne. Punkty obstawili: członkowie Związku Strzeleckiego Strzelec, młodzież LO, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego ,,Zawisza", czyli brzezińscy Skauci Europy, harcerze z ZHP Hufca Brzeziny, członkowie Stowarzyszenia ,,Inni" wraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach. W obchody Święta Flagi RP w powiecie brzezińskim aktywnie włączyło się także Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mroga”, które sfinansowało ze środków w ramach PROW 2014-2020 poczęstunek dla uczestników. Dla wszystkich uczestników gry przygotowano upominki, starosta brzeziński - Edmund Kotecki wręczył nagrody dla trzech wyróżnionych patroli: Brzezińskiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku, Dudus i Spółka, Gorzkiego Patrolu. Grę miejską zakończono wspólnym śpiewaniem pieśni legionowych przy ognisku.

Zdjęcia w GALERII