czwartek, 02 maja 2024
Imieniny: Borysa, Anatola i Zygmunta

Badania przesiewowe słuchu u dzieci

21-07-2015

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje, że w roku szkolnym 2015/2016 będzie realizowany „Program badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych położonych w gminach wiejskich”.

Program jest  kontynuacją programów realizowanych w latach 2008, 2010 i 2011. Dotychczasowe programy wykazały, że nawet co 6 dziecko może mieć różnego rodzaju problemy ze słuchem. Celem programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu, przede wszystkim u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego. W pierwszym etapie programem zostanie objętych 8 województw Polski wschodniej, natomiast w drugim 8 województw Polski zachodniej. Badania są bezpłatne i dobrowolne. Program będzie realizowany od września do grudnia 2015 roku.