sobota, 18 maja 2024
Imieniny: Alicji, Aleksandry i Eryka

Absolwenci brzezińskiego „Iwaszkiewicza” na międzynarodowej konferencji w Tuluzie!

14-12-2015

7 grudnia 2015r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach gościli tegorocznych absolwentów – Agnieszkę Gałązkę i Patryka Poddemskiego. Spotkanie poświęcone było międzynarodowej konferencji w Tuluzie we Francji, która odbyła się w dniach 12–13 października pod hasłem: „Nowe pokolenie w partnerstwach miast. Jak wspomagać integrację i zaangażowanie młodzieży w partnerstwach ich miast oraz wzmacniać w ten sposób ich obywatelski udział w Unii Europejskiej?”

Przedstawicielami z Polski byli właśnie Agnieszka i Patryk, którzy podczas obrad zaprezentowali bardzo ciekawy pomysł na dalszy rozwój współpracy międzynarodowej z wykorzystaniem nowych technologii. Wystąpienie zostało bardzo dobrze przyjęte. Młodzi Polacy wraz ze swoimi kolegami z Francji udzielili również wywiadu dla radia, promując Ziemię Brzezińską.

Swoje wystąpienie Agnieszka i Patryk przygotowali pod kierunkiem Pani Doroty Wochny. Udział absolwentów LO w Brzezinach w tej konferencji jest wspaniałym uwieńczeniem wymiany młodzieży z Brzezin i francuskiego Saint-Alban w ramach partnerstwa miast.