poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Imieniny: Piotra, Sylwestra i Wacława

Światowy Dzień Konsumenta

12-03-2024

Światowy Dzień Konsumenta

Światowy Dzień Konsumenta to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 15 marca. Przypada w rocznicę przemówienia wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie USA przez prezydenta Johna Kennedy`ego, w sprawie projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. To święto każdego z Nas, ponieważ wszyscy jesteśmy konsumentami i codziennie zawieramy różnego rodzaju transakcje.

Mieszkańcom Powiatu Brzezińskiego życzymy trafnych decyzji konsumenckich, bezpiecznych produktów, życzliwych i rzetelnych sprzedawców, i jak najmniej reklamacji. Życzymy, aby decyzje zakupowe podejmowali Państwo z rozwagą, zwłaszcza te proponowane w ramach promocji, przecen, obniżek cen. Naszym prawem jest być rzetelnie poinformowanym o warunkach zawieranych umów, dlatego bądźmy dociekliwi, szanujmy  swój podpis.

Przypominamy o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy w sprawach konsumenckich u Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Brzezinach osobiście, telefonicznie pod nr tel. 46/874-11-11 wewn. 14, lub e-mailowo: rzecznik@powiat-brzeziny.pl .

Jolanta Wojciechowska
Powiatowy Rzecznik Konsumentów